Орієнтовна програма курсу:

 

Заняття № 1

Призначення і можливості персонального комп'ютера. Операційна система комп’ютера. Стартове вікно Робочий стіл (Desktop) Windows XP. Настроювання мови. Текстовий редактор. Форматування слів (символів).

Заняття № 2

Основні відомості про будову персонального комп’ютера та його складові: їх призначення та характеристики.

Заняття № 3

Операційна система комп’ютера. Призначення операційної системи. Текстовий редактор. Робота з абзацами. Форматування абзаців.

Заняття № 4

Файлова структура операційної системи, об’єкти Windows, прийоми управління ними. Текстовий редактор. Робота з абзацами. Форматування списків (нумеровані, маркіровані).

Заняття № 5

Інтерфейс Windows: робочий стіл, головне меню, панель задач, їх властивості; типи вікон, їх призначення, використання. Текстовий редактор. Робота з абзацами. Форматування списків (багаторівневі).

Заняття № 6

Навігація файловою структурою комп'ютера: Програма Провідник, система вікон Мій комп’ютер: їх призначення, запуск, інтерфейс, використання. Текстовий редактор. Робота з абзацами. Табуляція.

Заняття № 7

Операції з файлами та папками: створення, копіювання, переміщення, перейменування та видалення, створення ярликів; групові операції з об’єктами. Текстовий редактор. Вставка символів. Автозаміна. Автотекст.

Заняття № 8

Операції з файлами та папками: створення, копіювання, переміщення, перейменування та видалення, створення ярликів; групові операції з об’єктами. Текстовий редактор. Робота зі стилями. Створення змісту.

Заняття № 9

Операції з файлами Відновлення інформації з корзини. Текстовий редактор. Робота з розділами. Робота з розділами. Колонтитули, колонки, параметри сторінки.

Заняття № 10

Налаштування робочого середовища: налагодження клавіатури, миші, монітора комп’ютера, установка регіональних стандартів. Текстовий редактор. Редагування тексту. Перевірка орфографії.

Заняття № 11

Стандартні програми Windows. Текстовий редактор. Панель Малювання. Робота з рисунками в тексті.

Заняття № 12

Захист від комп’ютерних вірусів. Антивірусні програми. Текстовий редактор. Робота з примітками, закладками, гіперпосиланнями.

Заняття № 13

Створення архівних файлів. Робота з програмами-архіваторами WinZip та WinRar. Текстовий редактор. Робота з таблицями. Створення та форматування таблиць.

Заняття № 14

Програма для підготовки презентацій. Створення слайду.

Заняття № 15

Програма для підготовки презентацій. Оформлення слайдів. Робота з анімацією.

Заняття № 16

Програма для підготовки презентацій. Підготовка презентації. Настроювання параметрів презентації.

Заняття № 17

Табличний редактор. Основні елементи інтерфейсу програми Excel. Головне меню, панелі інструментів, робоча область. Панель імені осередку, рядок формул, смуги прокрутки. Рядок стану системи. Введення і редагування даних. Вбудовані формати даних Excel.

Заняття № 18

Табличний редактор. Поняття формул і функцій в Excel. Переміщення і копіювання формул в осередках. Фіксовані і плаваючі імена осередків у формулах електронної таблиці.

Заняття № 19

Табличний редактор. Сортування списку. Робота з фільтрами.

Заняття № 20

Табличний редактор. Стандартні функції Excel. Майстер функцій. Імена, визначені користувачем.

Заняття № 21

Табличний редактор. Діаграми і графіки. Майстер діаграм. Проектування діаграми. Автоформат діаграм. Редагування діаграми. Створення редагування угруповання і прив'язка до листів Excel графічних об'єктів

Заняття № 22

Табличний редактор. Макроси в Excel.  Створення макросу за допомогою авторекодера. Редагування макросу за допомогою редактора Visual Basic.

Заняття № 23

Табличний редактор. Звідні таблиці. Майстер зведених таблиць. Консолідація даних.